راهنمای نصب پوستر

 ویژگی های مورد نیاز برای تهیه پوستر در بیست و دومین کنگره بین المللی میکروب شناسی

 

   با توجه به برگزاری کنگره بصورت الکترونیکی به اطلاع میرساند

پس از تهیه پوستر فایل آن را در قالب jpg آماده نموده حداکثر تا تاریخ 4 شهریور ماه و از طریق سایت با ورود به صفحه شخصی، در قسمت ارسال پوستر جهت نمایش و داوری پیوست نمایید. 

به دلیل تنوع در تهیه و طراحی پوسترها، کنگره میکروب شناسی چارچوبی را بر اساس استانداردهای موجود، به صورت زیر پیشنهاد می نماید. از کلیه شرکت کنندگان در کنگره تقاضا می شود پوستر خود را در قالب چارچوب پیشنهاد شده تهیه نموده و از ارائه پوستر در قالب  غیرمعمول خودداری نمایند. 

  

  دریافت قالب پوستر (کلیک کنید)

    اندازه پوستر

با توجه به الكترونيكی بودن ارائه پوستر، اندازه تصوير متناسب با صفحه مانیتور و بصورت Landscape بوده و در مانیتور كامپيوتر كاملا خوانا باشد.


نکات کلیدی:

·        پوستر به زبان انگلیسی خواهد بود. ( از پذیرش پوستر به زبان فارسی خودداری خواهد شد).

·        متن پوستر باید توسط کارشناسان مسلط به زبان انگلیسی بازنگری و فاقد اشکالات گرامری، دیکته ای و جمله بندی باشد. (کیفیت پوستر از نظر زبان انگلیسی به شما کمک می کند که برای چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی شانس بیشتری داشته باشید).

چارچوب طراحی پوستر:

·        اندازه پوستر : با توجه به الكترونيكی بودن ارائه پوستر، تصوير بايد بصورت Landscape بوده و در مانیتور كامپيوتر كاملا خوانا باشد.    دریافت قالب پوستر (کلیک کنید)

·        پوستر می تواند به صورت دو ستونی یا تک ستونی تهیه گردد ( ترجیحاً دو ستونی باشد تا خواندن متن آسانتر گردد).

·        مطالب از حاشیه پوستر حداقل 3 سانتی متر فاصله داشته باشد.

·        فاصله خطوط 5/1 باشد.

·        بین هر قسمت با بخش بعدی یک سطر فاصله کافی است.

·        در تمامی بخش های پوستر فونت (Book antiqua or Times New Romans) را انتخاب نمایید.

·        رنگی یا سیاه و سفید بودن پوستر اختیاری است.

·        انتخاب رنگ پس زمینه برای پوستر اختیاری است.

·        سعی شود از عکس به عنوان پس زمینه (Background) استفاده نشود.

·        از تصاویر طرح انجام شده در پوستر استفاده شود و از درج عکس های متفرقه جداً خودداری کنید.

کاربرد رنگها: اگر پوستری با زمینه رنگی ترجیح می دهید، بهتر است از زمینه با رنگهای روشن مثل خاکستری، کرم، صورتی روشن یا لیمویی روشن استفاده شود. در غیر اینصورت زمینه سفید با جداول یا تصاویر رنگی تیره برای تاکید بیشتر ارجح است. همچنین می توانید از حاشیه هایی با رنگهای متضاد به دور جداول خود استفاده کنید، اما دانستن این نکته مهم است که استفاده بیش از حد رنگ ها نیز حواس یازدید کننده را پرت می کند. پیشنهاد می گردد از دو یا سه رنگ استفاده شود.

-  نرم افزارهای پیشنهادی برای طراحی پوستر: 

Adobe Photoshop

Microsoft office publisher

 Microsoft office PowerPoint
  

·        عنوان مقاله در پوستر با قلم "Arial Black" و بزرگتر از متن باشد.

·        اسامی نویسنده (گان) در زیر عنوان و به ترتیب نام و نام خانوادگی درج شود. در زیر اسامی، آدرس نگارنده (گان) مشخص شده و نام نویسنده مسئول به صورت Underline و با علامت ستاره ( * ) به همراه آدرس پست الکترونیک مشخص شود.

·        متن پوستر (اعم از مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث و نتیجه گیری نهایی) با قلم "Book antiqua or Times New Romans" اندازه متوسط و عناوین اصلی با قلم مشابه فقط بصورت "Bold" اندازه متوسط تایپ شود.

·        ابعاد تصاویر بهتر است  Landscape باشند.

·        عناوین جداول در بالا و عناوین تصاویر و نمودارها در پایین آنها خواهد آمد.

توصیه هایی برای کم کردن حجم مطالب:

1-   همه عبارات اضافه مثل " به تصویر 1 مراجعه کنید، Please refer to Figure 1" را حذف کنید و بجای آن به عبارات کوتاه مانند (Figure 1) اکتفا نمایید.

2-   از جملات کوتاه استفاده کنید. از اصطلاحات غیر معمول اجتناب کنید.

3-   از ذکر جزئیات زیاد در روش کار و یا داده های بدیهی و ریز در نتایج خود بپرهیزید.

4-   از ارائه گراف یا نمودارهای آماری بدیهی مانند نمودار همیشه تکراری نشاندهنده مثلاً 60% مرد و 40% زن خودداری نمایید. (بعنوان الگو توصیه می شود به مقالات معتبر بین المللی مراجعه و نحوه ارائه داده های مشابه خود را الگوبرداری نمایید).

چارچوب علمی پوستر:

·        پوستر در برگیرنده عنوان، اسامی نویسنده (گان) و آدرس آنها در زیر اسامی، مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث، نتیجه گیری نهایی و فهرست منابع باشد.

·        از نوشتن چکیده خودداری نمایید.

·        از ارائه توضیحات اضافی در متن پوستر خودداری کنید. ارائه بخشی از متن در قالب جدول و شکل به جذابیت پوستر می افزاید.

·        مقدمه شامل طرح مساله، اهمیت و سوابق تحقیق حداکثر تا 10 درصد حجم فضای پوستر را در برگیرد.

·        مواد و روش ها شامل شرح مراحل آزمایش (ها)، همراه با ارزیابی های آماری و ارائه فرمول ها حداکثر تا 25 درصد حجم فضای پوستر را شامل گردد.

·        نتایج و بحث و نتیجه گیری نهایی شامل خلاصه ای از نتایج بدست آمده ، تفسیر و کاربردهای عملی آنها حداکثر تا 60 درصد حجم فضای پوستر را شامل شود.

·        فهرست منابع حداکثر تا 5 درصد حجم فضای پوستر را در برگیرد و بر اساس فرمت کنگره درج شود.

تذکرات مهم:

·        دریافت گواهی ارائه مقاله منوط به ارائه پوستر می باشد.
اخبــار

صدور گواهی شرکت، پوستر و سخنرانی
کلیه شرکنندگان و کسانی که مقاله خود را بصورت اورال و یا پوستر در کنگره ارائه نموده اند میتوانند از طریق لینک زیر گواهی خود را دریافت نمایند صدرو گواهی های کنگره ادامه خبر ...

فیلم برنامه های کنگره
برنامه 6 شهریور برنامه 7 شهریور برنامه 8 شهریور برنامه 9 شهریور برنامه 10 شهریور برنامه 11 شهریور برنامه 22 شهریور برنامه 23 شهریور برنامه 24 شهریور ادامه خبر ...

برنامه ارایه سخنرانی های منتخب
به اطلاع می رساند، علاقمندان می توانند در روزهای 6-11 شهریور 1400 از طریق لینک زیر در برنامه سخنرانی های برخط شرکت نمایند: http://vc.fums.ac.ir/ism2021 شنبه 6شهریور 1400 ساعت 13:30 الی 14:30 Aylin Esmailkhani Babak Beikzadeh Maryam Pour ادامه خبر ...

پانلهای کنگره - سخنرانی های افلاین/انلاین - پخش پوسترهای پذیرش شده
پانلهای کنگره ۶-۱۱ شهریور و ۲۲-۲۴شهریور ۱۴۰۰ زمان برنامه ها در بخش برنامه ای کنگره لینک سخنرانی پنل ها با استفاده از نرم افزار زوم (نیاز به فیلترشکن): https://us06web.zoom.us/j/84636046074?pwd=N05hUnlsNDlWREp5Wm94ZlJId2dHdz09 Meeting ID: ادامه خبر ...

استقبال محققین از بیست و دومین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران
علیرغم شرایط پاندمی کرونا و مجازی بودن برگزاری همایش، تاکنون صدها مقاله برای ارائه در کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران به دبیرخانه همایش واصل گردیده است. با توجه به درخواست های مکرر همکاران و دانشجویان، دبیرخانه مهلت ارسال مقالات را تا 20 مرداد ادامه خبر ...برگزار کننده کنگره


حامیان کنگره