راهنمای نصب پوستر

 

 ویژگی های مورد نیاز برای تهیه پوستر در بیست یکمین کنگره بین المللی میکروب شناسی

  

با توجه به برگزاری کنگره بصورت الکترونیکی به اطلاع میرساند

پس از تهیه پوستر فایل آن را در قالب jpg آماده نموده حداکثر تا تاریخ 15 مردادماه و از طریق سایت با ورود به صفحه شخصی، در قسمت ارسال پوستر جهت نمایش و داوری پیوست نمایید. 

به دلیل تنوع در تهیه و طراحی پوسترها، کنگره میکروب شناسی چارچوبی را بر اساس استانداردهای موجود، به صورت زیر پیشنهاد می نماید. از کلیه شرکت کنندگان در کنگره تقاضا می شود پوستر خود را در قالب چارچوب پیشنهاد شده تهیه نموده و از ارائه پوستر در قالب کاغد A4 و یا چارچوب های غیرمعمول خودداری نمایند. 

  

  دریافت قالب پوستر (کلیک کنید)

نکات کلیدی:

·        پوستر به زبان انگلیسی خواهد بود. ( از پذیرش پوستر به زبان فارسی خودداری خواهد شد).

·        متن پوستر باید توسط کارشناسان مسلط به زبان انگلیسی بازنگری و فاقد اشکالات گرامری، دیکته ای و جمله بندی باشد. (کیفیت پوستر از نظر زبان انگلیسی به شما کمک می کند که برای چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی شانس بیشتری داشته باشید).

چارچوب طراحی پوستر:

·        اندازه پوستر: 60سانتی متر عرض و 42 سانتی متر طول. Landscape A2 

·        پوستر می تواند به صورت دو ستونی یا تک ستونی تهیه گردد ( ترجیحاً دو ستونی باشد تا خواندن متن آسانتر گردد).

·        مطالب از حاشیه پوستر حداقل 3 سانتی متر فاصله داشته باشد.

·        فاصله خطوط 5/1 باشد.

·        بین هر قسمت با بخش بعدی یک سطر فاصله کافی است.

·        در تمامی بخش های پوستر فونت (Book antiqua or Times New Romans) را انتخاب نمایید.

·        رنگی یا سیاه و سفید بودن پوستر اختیاری است.

·        انتخاب رنگ پس زمینه برای پوستر اختیاری است.

·        سعی شود از عکس به عنوان پس زمینه (Background) استفاده نشود.

·        از تصاویر طرح انجام شده در پوستر استفاده شود و از درج عکس های متفرقه جداً خودداری کنید.

کاربرد رنگها: اگر پوستری با زمینه رنگی ترجیح می دهید، بهتر است از زمینه با رنگهای روشن مثل خاکستری، کرم، صورتی روشن یا لیمویی روشن استفاده شود. در غیر اینصورت زمینه سفید با جداول یا تصاویر رنگی تیره برای تاکید بیشتر ارجح است. همچنین می توانید از حاشیه هایی با رنگهای متضاد به دور جداول خود استفاده کنید، اما دانستن این نکته مهم است که استفاده بیش از حد رنگ ها نیز حواس یازدید کننده را پرت می کند. پیشنهاد می گردد از دو یا سه رنگ استفاده شود.

-  نرم افزارهای پیشنهادی برای طراحی پوستر: 

Adobe Photoshop

Microsoft office publisher

 Microsoft office PowerPoint
  

·        عنوان مقاله در پوستر با قلم "Arial Black" اندازه 44 باشد.

·        اسامی نویسنده (گان) در زیر عنوان و به ترتیب نام و نام خانوادگی درج شود. در زیر اسامی، آدرس نگارنده (گان) مشخص شده و نام نویسنده مسوول به صورت Underline و با علامت ستاره ( * ) به همراه آدرس پست الکترونیک مشخص شود.

·        متن پوستر (اعم از مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث و نتیجه گیری نهایی) با قلم "Book antiqua or Times New Romans" اندازه 20 و عناوین اصلی با قلم مشابه فقط بصورت "Bold" اندازه 20 تایپ شود.

·        ابعاد تصاویر بهتر است از 12 در 18 سانتی متر کوچک تر نباشند.

·        عناوین جداول در بالا و عناوین تصاویر و نمودارها در پایین آنها خواهد آمد.

توصیه هایی برای کم کردن حجم مطالب:

1-   همه عبارات اضافه مثل " به تصویر 1 مراجعه کنید، Please refer to Figure 1" را حذف کنید و بجای آن به عبارات کوتاه مانند (Figure 1) اکتفا نمایید.

2-   از جملات کوتاه استفاده کنید. از اصطلاحات غیر معمول اجتناب کنید.

3-   از ذکر جزئیات زیاد در روش کار و یا داده های بدیهی و ریز در نتایج خود بپرهیزید.

4-   از ارائه گراف یا نمودارهای آماری بدیهی مانند نمودار همیشه تکراری نشاندهنده مثلاً 60% مرد و 40% زن خودداری نمایید. (بعنوان الگو توصیه می شود به مقالات معتبر بین المللی مراجعه و نحوه ارائه داده های مشابه خود را الگوبرداری نمایید).

چارچوب علمی پوستر:

·        پوستر در برگیرنده عنوان، اسامی نویسنده (گان) و آدرس آنها در زیر اسامی، مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث، نتیجه گیری نهایی و فهرست منابع باشد.

·        از نوشتن چکیده خودداری نمایید.

·        از ارائه توضیحات اضافی در متن پوستر خودداری کنید. ارائه بخشی از متن در قالب جدول و شکل به جذابیت پوستر می افزاید.

·        مقدمه شامل طرح مساله، اهمیت و سوابق تحقیق حداکثر تا 10 درصد حجم فضای پوستر را در برگیرد.

·        مواد و روش ها شامل شرح مراحل آزمایش (ها)، همراه با ارزیابی های آماری و ارائه فرمول ها حداکثر تا 25 درصد حجم فضای پوستر را شامل گردد.

·        نتایج و بحث و نتیجه گیری نهایی شامل خلاصه ای از نتایج بدست آمده ، تفسیر و کاربردهای عملی آنها حداکثر تا 60 درصد حجم فضای پوستر را شامل شود.

·        فهرست منابع حداکثر تا 5 درصد حجم فضای پوستر را در برگیرد و بر اساس فرمت کنگره درج شود.

تذکرات مهم:

·        دریافت گواهی ارائه مقاله منوط به ارائه پوستر می باشد.
اخبــار

Functional Foods:PROBIOTICS
ادامه خبر ...

دریافت گواهی حضور ، پوستر و سخرانی در کنگره
شرکت کنندگان محترم می توانند در صورت داشتن ثبت نام قطعی و حضور در کنگره جهت دریافت گواهی خود با انتخاب گزینه صدور گواهی کنگره از منوی سایت و درج شماره ملی خود در این قسمت گواهی شرکت در کنگره را دریافت نمایید در صورتی که شرکت کننده دارای مقاله پذی ادامه خبر ...

سخنرانی ها و پوسترهای برتر بیست یکمین کنگره میکروبشناسی ایران
اسامی سخرانی های برتر Shirin Bavari Zahra Zangeneh Vajihe Sadat Nikbin Mohammad Mehdi Raeghi Davood Mansoori اسامی پوسترهای برتر Arezoo Firoozedehghab MaryamSadat MirbagheriFiroozabad Fatemeh Yaghoobizadeh Maryam Mafi M ادامه خبر ...

لینک حضور شرکت کنندگان به وبینار بیست یکمین کنگره میکروبشناسی ایران
با سلام و احترام به استحضار می رساند،به یاری خداوند متعال برنامه های وبینار طبق اعلام قبلی، از فردا آغاز خواهد شد.جهت ورود به اتاق زوم از طریق لینک ذیل اقدام بفرمایید: Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/82262198526?pwd=bWorMjlaYmFHOV ادامه خبر ...

اطلاعیه
بدینوسیله به اطلاع کلیه شرکت کنندگان میرساند هرگونه پیام مربوط به شما از طریق ایمیل ارسال میگردد خواهشمندا است جهت پیگیری امور ایمیل خود را کنترل نمایید ادامه خبر ...برگزار کننده کنگره


حامیان کنگره